بازسازی نمای ساختمان بازسازی نمای ساختمان .

بازسازی نمای ساختمان

طراحی نما - دکوراسیون داخلی - طراحی ویلا - بازسازی ساختمان

بخار نیز مانع سوختن چوب در دماهای بالا میشود. 1. یک مهندس معمار قبل از طراحی می بایست به سطح مالی کارفرما نیز توجه کند زیرا اگر کارفرما توان مالی اندک داشته باشد ، زیبا ترین و اصولی ترین طراحی نمای ساختمان را نمی توان اجرا کرد. در نمای بیرونی ساختمان ها می توان از مصالح مختلفی مانند چوب ، آجر ، آلومینیوم ، سرامیک و… استفاده کرد. در واقع در این مرحله، ظاهر چوبهای معمولی بومی مانند چوبهای وادراتی مطلوب میشود. رنگکاری سطوح نماهای چوبی ترمووود به علت تغییر شکل کمتر ترمووود و مقاومت بیشتر آن در برابر پوسیدگی و فرسایش محیطی دوام بیشتری دارد و فواصل رنگکاری مجدد نماهای چوبی ترمووود نسبت به چوبهای دیگر طولانیتر است. ایجاد یک یا چند صفحه فلزی نیز می تواند قسمتی از استخر یا حوض حیاط شما را به شکل یک آبنما دربیاورد. چوب ترمووود یک چوب اصلاح شده و اشباع شده با حرارت است که برای نمای ساختمان استفاده می شود . نکته ای در طراحی نمای ترمووود حائز اهمیت است همنشنی آن با مصالح دیگر بکار گرفته شده در نما است. با توجه به اینکه اولین ارتباط مخاطب با هر پروژه به وسیله نمای آن صورت میگیرد طراحی نمای ساختمان از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و تاثیر بسزایی در ذهن مخاطب از خود به جای میگذارد. کیفیت شیشه و ضد عایق صوتی و حرارتی بودن آن بسیار حائز اهمیت می باشد . 1. جهت افزایش کیفیت و سرعت اجرای نمای ترمووود توصیه میشود نصب و اجرای نمای ترمووود را بهعنوان آخرین مرحله اجرا در نما در نظر گرفت.

۲۰ روز از زمان اجرا گذشته باشد.

نمای ساختمان حاصل تجربه و افکار معماران می باشد که توسط متدهای متعدد روز دنیا و بر اساس متریالهای مختلف اجرا و پیاده سازی می شود . بخشی از محیطی است که هر روز در معرض دید است. ۲۰ روز از زمان اجرا گذشته باشد. استفاده از چوب های نامرغوب زیرسازی باعث تابیده شدن چوب رویه نما در طول زمان می گردد . این محصول به علت دارا بودن دانه بندی نیاز چندانی به زیرسازی ندارد. از این مصالح برای سایه بان پنجره ها و بالکن ها و جلوگیری از دید به داخل بنا استفاده می شود. با نابودی خانه های خود آشفته، مشتریان تلاش می کردند تا تلاش خود را برای بازگرداندن ارتباط عاطفی قوی که به خانه قبلی باز می گردید، بازسازی کنند. نما، اولین جز در ارتباط با مخاطب است که باید از تمامی جهات زیبایی شناختی مورد بررسی قرار گیرد. تبصره 1: تمامی مدارک با مهر و امضای طراح معمار، ناظر و مجری ساختمان ارائه گردند. چنانچه کارفرما طراحی نورپردازی را هم از مجری بخواهد، هزینه طراحی نما افزایش پیدا خواهد کرد. افزایش ساختوساز در جامعه باعث شده است مردم و سازندهها به دنبال اجرای نمای متفاوت و زیبا مثل اجرای نمای ترمووود هستند. اگر شما هم این روزها درگیر اجرا یا بازسازی نمای ساختمان هستید، احتمالا کم و بیش درباره اجرای نمای خشک ساختمان و مزایای آن به گوشتان رسیده است!  1. ایجاد ضایعات ساختمانی را کم می کند  1. 2-1- قرارداد حاضر و ملحقات و پیوست ها  1. نمای مدل اسپایدر لوله ای  1. انعطاف پذیر بالا  1. ایجاد نمای پایدار با قابلیت جذب انرژی ساختمان  1. طراخی داخلی و خارجی نماهای ساختمان
امکان بازیافت مصالح بهکاررفته در طراحی نمای خشک از ویژگی های منحصربهفرد این نماها می باشد، از طرفی، تمامی قطعات این نماها بهطور جداگانه قابل تعمیر میباشند ازاینرو هزینۀ کم تعمیرات آن نیز قابلتوجه است. نقشه این ساختمان در دو طبقه طراحی شده و دارای دو طبقه جداگانه زیرزمین و همکف است . بواسطه آن که فرایند ترمو از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی نماید، تولید آن ارزانتر است. خیلی از شکستهای زندگی به خاطر اینه که نمیدونیم چقدر به موفقیت نزدیک بودیم، وگرنه هرگز تسلیم نمی شدیم. چوبی که امروزه برای نماسازی به کار می رود، خیلی از مشکلات سابق را ندارد. امروزه استفاده از سنگ تراورتن به دلیل داشتن تنوع طرح و رنگ توانسته در میان انواع سنگ هایی که می توان از آنها به عنوان سنگ نما بهره جست جایگاه خوبی را کسب نماید . برای اجرای طراحی نما با سبک مدرن می توان ، از چندین متریال استفاده کنیم تا تنوع و زیبایی را در طراحی نما همزمان با سادگی داشته باشیم . بایستی این نکته را در خاطر داشته باشیم که قیمت ترموود بسته به شرایط متغیر بوده و چون محصولی وارداتی است، کلیه مواردی که روی واردات تاثیر دارند نیز بر قیمت چوب ترمو تاثیرگذار خواهند بود. آنها هم جواب میدهند.برخی ادعا میکنند که از فنلاند وارد میکنند در صورتی که اینگونه نیست.روسیه و چین و استونی نیز ادعا دارند که ترمووود خوبی دارند، درحالیکه دارای بیمهنامه وگارانتی نیستند.

اینگونه چوب پس از روغنکاری روی آن بسیار زیبا و دلربا می باشد و میتوان این زیبایی را منحصربهفرد نامید. همچنین به طراحی نمای مغازه و دکوراسیون ویترین مغازه که هر کدام طراحی متفاوت دارند و به جذب مشتری کمک می کنند می پردازیم و شما را راهنمایی می کنیم . اجرای نمای لوور با اتصال به سازه ای به نام خورشیدی که دارای دندانه ها می باشد و کلیت قرارگیری لوورهای آلومینیومی را از زاویه صفر درجه با افزایش تا ۵/۶۷ درجه امکان پذیر می سازند. پلان ساختمان دوبلکس واقع در نبش کوچه است و دارای سظح دسترسی از دو طرف جنوب و شرق است .این پلان از شرق به میزان 13.8 و از غرب 15 متر پیشروی دارد.نوع سازه ساختمان مصالح بنایی است. بسته به میزان فضایی که در اختیار دارید می توانید یک محوطه سبز ایده آل و زیبا اجرا کنید. اجرای نماهای آجری باید در شرایط محیطی مناسب با دما و میزان رطوبت استاندارد انجام گیرد. نمای آجری سبب ایجاد فضایی دلنشین و زیبا می شود و به علت داشتن ضریب انتقال حرارتی پایین نقش بسزایی در ایجاد عایق حرارتی در یک ساختمان دارد . اما اگر کیفیت آن ها پایین تر باشد در این صورت قیمت هایی که برای آن ها در نظر گرفته می گردد پایین تر خواهد بود.

و تنها ایراد آن قیمت بالا تر آن نسبت زیر سازی چوبی می باشد. زیرسازی سیمانی (سیمان کاری): این نوع زیرسازی عموما برای سطوحی استفاده میشود که صاف هستند و شامل برآمدگی یا شکل خاصی نیستند که احتیاج به ساخت یا پیاده سازی داشته باشد. 10. بهتر است زیرسازی نمای ترمووود، رنگ شود. اگر شما هم به طراحی نمای ساختمان مدرن ۵ طبقه با معماری ایرانی نیاز دارید ، در این بخش قصذ داریم شما را با یکی از این پروژه ها آشنا کنیم. چوب یکی از اولین مصالح ساختمانی است که بشر برای ساخت خانه با آن آشنا گردید. ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی که روش ترمو پارت در اجرای نمای ساختمان دارد باعث شده است تا از این روش در ساخت و اجرای کلبه ی چوبی و همچنین اجرای تابلو های چوبی نیز استفاده شود. این نرم افزار برای تمامی معماران و آرشیتکت ها مناسب بوده و کاربرد آن نیز بسیار آسان می باشد. سوراخ کردن تخته باید با دقت بالایی انجام شود برای انجام این کار می توانید تخته ها را در کارخانه های مربوطه سوراخ کنید. علاوه بر انتخاب جنس مصالح، باید در انتخاب رنگ مصالح و طراحی نورپردازی نمای خارجی ساختمان، حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید نمایی شیک و متفاوت را برای ساختمان خود طراحی کنید.

اگر این مقاله آموزنده را دوست داشتید علاوه بر اینکه می خواهید درباره اجرای نمای طرح سنگ سیمانی (راهنمای کامل) مهربانی راهنمایی کسب کنید به صفحه وب مراجعه کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۲۳:۵۷ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

اجرای انواع کنیتکس نما در پروژه های انبوه سازی و شخصی سازی

اجرای سقف های متحرک بعد از طراحی و ساخت سقف انجام می شود که ریل ها را هم تراز باهم نصب کرده و سازه به وسیله چرخ ها حرکت می کند. سقف متحرک استخر را قبل از نصب بر روی ریل هایی پایه گذاری می کنند تا در هنگام قرار گرفتن صاف و تراز باشد. در اغلب موارد هنگام طراحی یک نمای شیشه ای می خواهید که این عنصر به عنوان یکی از برجسته ترین عنصر در نمای ساختمان باشد. با ورود نرم افزارهای پیشرفته به عرصه طراحی، گزینه های پیش روی طراحان برای شکل دادن به نمای ساختمان ها بسیار متنوع تر شده اند. سقف های متحرک از هر جنسی که باشد به صورت لایه لایه جمع می شود که در شکل های گوناگون مربع و مستطیل ساخته می شود. برای برجسته ساختن ساختمان، طراحان یک باکس شیشه ای که شامل ۲۰۰۰۰ قطعه شیشه در فرم مربع شکل است را به جای فرم ساده طراحی کردند. منظور از قیمت استثنایی سقف متحرک استخر بر حسب متراژهای بالاست که از تخفیف ویژه ای برخوردار است. سقف متحرک استخر برای بیشتر در محیط های باز به کار برده می شود. این متریال باعث شده است تا ساختمان جدا از محیط طبیعی اطراف خود نباشد و به نوعی مواد و مصالح استفاده شده در نما پیوند دهنده ساختمان و محوطه بیرونی آن است. برای ساخت کرسی چینی از آجر فشاری با ضخامت ۲۰cm استفاده می کنند و معمولا زیر دیوارهای جدا کننده و دور تار سازه ،آن را اجرا میکنند. هزینه اجرا در هر متر مربع با احتساب تمام هزینه ها متری 90000 تومان می باشد.

تعرفه طراحی نما و دکوراسیون داخلی

در پروژه ها معمولا ۲ تا ۴ متر در طراحی استفاده می شود. خانه چهل گره یکی از پروژه های برجسته ایرانی است که اصالت را می توان به وضوح در نمای آن دید. طراحی نمای این ساختمان به ما نشان داد با کمترین هزینه هم می توان یک نمای خاص طراحی کرد . در طراحی نمای بیرونی ساختمان ها باید دقت کنید که متریال ها هم از نظر بافت و هم از نظر رنگ با یکدیگر همخوانی و هماهنگی داشته باشند. گاهی بازی با همان متریال ساده هم می تواند نمای بیرونی ساختمان شما را متحول کند. برای طراحی نماها می توانید گاهی از هماهنگی رنگ ها و گاهی هم از تضاد میان رنگ ها بهره بگیرید. به دلیل تماس مستقیم و دائم کرسی چینی با رطوبت، آجرهای به کار رفته در دیوار چینی، باید از میان آجرهای مقاوم با میزان کم جذب آب انتخاب شوند. شرکت بازرگانی ماکان وارد کننده انواع ورق های کامپوزیت درجه یک در راستای مشتری مداری برای رضایت مشتریان و شهروندان گرامی شرایط استثنایی بدون واسطه حتی در متراژهای کم را نیز توسعه داده است. در این بخش نیز افراد می توانند از چشم انداز طبیعت از طریق پنجره های بزرگ سرتاسری نیز بهره مند گردند. به دنبال به حداقل رساندن آلودگی ها در نمای ساختمانها، این مشکل از طریق پوششهای نانوئی که بر روی نمای ساختمانها قرار می گیرد قابل رفع است. نوع سرامیکی که برای اجرا در نما بصورت خشک مورد استفاده قرار می گیرد سرامیک پرسلانی است.

 • موضوع قرارداد و محل انجام آن
 • سنگ تیشه ای
 • سبک دکوراسیون مدرن
 • عدم استفاده از سازه عمودی و افقی
 • امکان دیدن سطح ساختمان به وسیله شیشه
 • تنوع در رنگ
 • 1- روش نصب با کلیپس و ریل عمودی

هنگامی که به دنبال ایجاد کلی دیوارهای شیشه ای به عنوان بخشی از طراحی هستید، گزینه های مختلفی در اختیار شما قرار می گیرد. جالب است بدانید بخش عمده ای از ۲۰ اثر جهانی ثبت شده ایران در فهرست بناهای جهانی «آجری» است که از جمله آن ها می توان به: معبد چغازنبیل، بناهای شوش، گنبد سلطانیه، سی و سه پل و… اشاره کرد. این نکته را به وضوح می توان در طراحی نمای بیرونی اقامتگاه اسکی شمشک مشاهده کرد. نکته مهم و قابل توجه در طراحی نمای بییرونی این ساختمان استفاده از رنگ سفید بوده است که هماهنگی زیادی را بین طبیعت پیرامون و خود ساختمان ایجاد کرده است. با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی ما باید سعی کنیم که بتوانیم از زمان حداکثر استفاده را بکنیم.استفاده از نما خشک این فرصت را در اختیار ما قرار می دهد که تا ۵۰ درصد در زمان صرفه حویی کنیم. نمای ساختمان از پانل های بزرگ پیش ساخته بتنی تشکیل شده است که دیوارهای آجری را در خود جای می دهند، در طراحی نما سعی شده است الگوی تکرارشونده نماهای متداول آجری شکسته شود. این نوع نمای ساختمان در کشور ما چندان دیرپا نیست سوای اینکه این نوع نمای ساختمان دقیقاً از چه تاریخی وارد ایران شد آنچه مشخص است رواج آن را می توان در سه یا چهار دهه اخیر دانست. احتیاجی نیست که در نمای بیرونی ساختمان از متریال های گران قیمت و عجیب و غریب استفاده شود.

اجرای نما چوب ترموود

در انتخاب مواد و مصالح مصرفی در نمای ساختمان حتما باید اقلیمی که ساختمان در آن قرار گرفته است را مد نظر قرار دهید. در طراحی نمای بیرونی این ویلای زیبا با ارزیابی شرایط موجود،خواص خاک و شرایط اقلیمی،و با توجه به نوع کاربری و مصالح بومی در منطقه از کاه برنج برای تقویت مصالح استفاده شده است. شرکت های تولید کننده چوب های ساختمانی ادعا دارند مشکل دوام کم چوب در برابر شرایط جوی را با عمل آوری چوب رفع کرده اند. چسب مانند مواد الاستیکی عمل میکند و حرکات ارتعاشی کاشی و آجر را به حداقل میرساند. برای نمای ساختمان از متریالهای مختلف مانند سنگ، آجر، آهن، سرامیک، کامپوزیت و … استفاده میشود. در این پروژه ما کاربرد ۲۰۰۰۰ قطعه شیشه در طراحی نمای ساختمان را مشاهده می کنیم.در ادامه به شرح پروژه می پردازیم. با ادامه مطلب همراه پیمانساز باشید. استفاده از چنین مواد و مصالحی برای نمای بیرونی یک ویلا که در خارج از شهر و در یک باغ خوش آب و هوا قرار دارد باعث می شود تا شما حس و حال بهتری داشته طراحی نما قیمت - اینجا - باشید. داشتن اصالت برای هر ساختمانی مهم است این اصالت می تواند به وسیله مواد و مصالح به کالبد ساختمان دمیده شود. ری را استودیو این کار را به خوبی در نمای بیرونی ساختمان سیپان به نمایش گذاشته است. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی:مجید کاظم زاده مژدهی ،بازیگری محمد رسائلی و مهرداد آبسالان تا ۱۹ آبان ماه در خانه کوچک نمایش سازمان فرهنگی شهرداری رشت اجرا میشود.

خشت و آجر بوی فرهنگ و تمدن ایرانی داشته و با قدرت و اصالتی که دارد پیوندی مناسب با شهرنشینی را نیز به نمایش می گذارد. برای جلوگیری از جذب آب ملات توسط آجرهای نما، زنجاب کردن آجرها و نیز بکارگیری ملات با نسبت آب و سیمان و ماسه مناسب با قدرت چسبندگی و مقاومت مناسب بخصوص در فصول گرم ضروری است. تیم طراحی به طور موثر کاهش آلودگی صوتی و جلوگیری از دیدگاه های ناخوشایند در اطراف، دیوارهای ۸ متر را به وجود آورد که حیاط داخلی را پنهان می کردند. هچنین سیستم آبرسانی برای کنترل دمای داخل حیاط در روزهای آفتابی نیز وجود دارد. حتما شما نیز بایدها و نبایدهای بسیاری در مورد استفاده از شیشه در طراحی نما شنیده اید. شاید یکی از مشکلات موجود در اجرای نماهای شیشه ای، وزن بالا و سختی جابجایی آن باشد. لفا طراحی و اجرای نمای کامپوزیت فروش ویژه انواع برند های ورق کامپوزیت. استودیو Archismith برای گالری فروش خانه در Bankok "یک قلعه شیشه ای" را طراحی کرده است. در این بخش خط معمار نمونه ای خلاقانه و متفاوت از کاربرد شیشه در طراحی نما برای شما شرح خواهد داد. گاهی اوقات باید با استفاده از یک متریال ساده طراحی خلاقانه نما را بیشتر نشان داد و آن را شاخص تر کرد. استفاده از یک متریال شاخص در طراحی نما بیرونی ساختمان می تواند به جذاب تر شدن نما کمک کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۲:۳۴ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

اجرای انواع کنیتکس نما در پروژه های انبوه سازی و شخصی سازی

اجرای سقف های متحرک بعد از طراحی و ساخت سقف انجام می شود که ریل ها را هم تراز باهم نصب کرده و سازه به وسیله چرخ ها حرکت می کند. سقف متحرک استخر را قبل از نصب بر روی ریل هایی پایه گذاری می کنند تا در هنگام قرار گرفتن صاف و تراز باشد. در اغلب موارد هنگام طراحی یک نمای شیشه ای می خواهید که این عنصر به عنوان یکی از برجسته ترین عنصر در نمای ساختمان باشد. با ورود نرم افزارهای پیشرفته به عرصه طراحی، گزینه های پیش روی طراحان برای شکل دادن به نمای ساختمان ها بسیار متنوع تر شده اند. سقف های متحرک از هر جنسی که باشد به صورت لایه لایه جمع می شود که در شکل های گوناگون مربع و مستطیل ساخته می شود. برای برجسته ساختن ساختمان، طراحان یک باکس شیشه ای که شامل ۲۰۰۰۰ قطعه شیشه در فرم مربع شکل است را به جای فرم ساده طراحی کردند. منظور از قیمت استثنایی سقف متحرک استخر بر حسب متراژهای بالاست که از تخفیف ویژه ای برخوردار است. سقف متحرک استخر برای بیشتر در محیط های باز به کار برده می شود. این متریال باعث شده است تا ساختمان جدا از محیط طبیعی اطراف خود نباشد و به نوعی مواد و مصالح استفاده شده در نما پیوند دهنده ساختمان و محوطه بیرونی آن است. برای ساخت کرسی چینی از آجر فشاری با ضخامت ۲۰cm استفاده می کنند و معمولا زیر دیوارهای جدا کننده و دور تار سازه ،آن را اجرا میکنند. هزینه اجرا در هر متر مربع با احتساب تمام هزینه ها متری 90000 تومان می باشد.

تعرفه طراحی نما و دکوراسیون داخلی

در پروژه ها معمولا ۲ تا ۴ متر در طراحی استفاده می شود. خانه چهل گره یکی از پروژه های برجسته ایرانی است که اصالت را می توان به وضوح در نمای آن دید. طراحی نمای این ساختمان به ما نشان داد با کمترین هزینه هم می توان یک نمای خاص طراحی کرد . در طراحی نمای بیرونی ساختمان ها باید دقت کنید که متریال ها هم از نظر بافت و هم از نظر رنگ با یکدیگر همخوانی و هماهنگی داشته باشند. گاهی بازی با همان متریال ساده هم می تواند نمای بیرونی ساختمان شما را متحول کند. برای طراحی نماها می توانید گاهی از هماهنگی رنگ ها و گاهی هم از تضاد میان رنگ ها بهره بگیرید. به دلیل تماس مستقیم و دائم کرسی چینی با رطوبت، آجرهای به کار رفته در دیوار چینی، باید از میان آجرهای مقاوم با میزان کم جذب آب انتخاب شوند. شرکت بازرگانی ماکان وارد کننده انواع ورق های کامپوزیت درجه یک در راستای مشتری مداری برای رضایت مشتریان و شهروندان گرامی شرایط استثنایی بدون واسطه حتی در متراژهای کم را نیز توسعه داده است. در این بخش نیز افراد می توانند از چشم انداز طبیعت از طریق پنجره های بزرگ سرتاسری نیز بهره مند گردند. به دنبال به حداقل رساندن آلودگی ها در نمای ساختمانها، این مشکل از طریق پوششهای نانوئی که بر روی نمای ساختمانها قرار می گیرد قابل رفع است. نوع سرامیکی که برای اجرا در نما بصورت خشک مورد استفاده قرار می گیرد سرامیک پرسلانی است.

 • موضوع قرارداد و محل انجام آن
 • سنگ تیشه ای
 • سبک دکوراسیون مدرن
 • عدم استفاده از سازه عمودی و افقی
 • امکان دیدن سطح ساختمان به وسیله شیشه
 • تنوع در رنگ
 • 1- روش نصب با کلیپس و ریل عمودی

هنگامی که به دنبال ایجاد کلی دیوارهای شیشه ای به عنوان بخشی از طراحی هستید، گزینه های مختلفی در اختیار شما قرار می گیرد. جالب است بدانید بخش عمده ای از ۲۰ اثر جهانی ثبت شده ایران در فهرست بناهای جهانی «آجری» است که از جمله آن ها می توان به: معبد چغازنبیل، بناهای شوش، گنبد سلطانیه، سی و سه پل و… اشاره کرد. این نکته را به وضوح می توان در طراحی نمای بیرونی اقامتگاه اسکی شمشک مشاهده کرد. نکته مهم و قابل توجه در طراحی نمای بییرونی این ساختمان استفاده از رنگ سفید بوده است که هماهنگی زیادی را بین طبیعت پیرامون و خود ساختمان ایجاد کرده است. با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی ما باید سعی کنیم که بتوانیم از زمان حداکثر استفاده را بکنیم.استفاده از نما خشک این فرصت را در اختیار ما قرار می دهد که تا ۵۰ درصد در زمان صرفه حویی کنیم. نمای ساختمان از پانل های بزرگ پیش ساخته بتنی تشکیل شده است که دیوارهای آجری را در خود جای می دهند، در طراحی نما سعی شده است الگوی تکرارشونده نماهای متداول آجری شکسته شود. این نوع نمای ساختمان در کشور ما چندان دیرپا نیست سوای اینکه این نوع نمای ساختمان دقیقاً از چه تاریخی وارد ایران شد آنچه مشخص است رواج آن را می توان در سه یا چهار دهه اخیر دانست. احتیاجی نیست که در نمای بیرونی ساختمان از متریال های گران قیمت و عجیب و غریب استفاده شود.

نرم افزار طراحی نمای بیرونی ساختمان

در انتخاب مواد و مصالح مصرفی در نمای ساختمان حتما باید اقلیمی که ساختمان در آن قرار گرفته است را مد نظر قرار دهید. در طراحی نمای بیرونی این ویلای زیبا با ارزیابی شرایط موجود،خواص خاک و شرایط اقلیمی،و با توجه به نوع کاربری و مصالح بومی در منطقه از کاه برنج برای تقویت مصالح استفاده شده است. شرکت های تولید کننده چوب های ساختمانی ادعا دارند مشکل دوام کم چوب در برابر شرایط جوی را با عمل آوری چوب رفع کرده اند. چسب مانند مواد الاستیکی عمل میکند و حرکات ارتعاشی کاشی و آجر را به حداقل میرساند. برای نمای ساختمان از متریالهای مختلف مانند سنگ، آجر، آهن، سرامیک، کامپوزیت و … استفاده میشود. در این پروژه ما کاربرد ۲۰۰۰۰ قطعه شیشه در طراحی نمای ساختمان را مشاهده می کنیم.در ادامه به شرح پروژه می پردازیم. با ادامه مطلب همراه پیمانساز باشید. استفاده از چنین مواد و مصالحی برای نمای بیرونی یک ویلا که در خارج از شهر و در یک باغ خوش آب و هوا قرار دارد باعث می شود تا شما حس و حال بهتری داشته اجرای نما لمبه - اینجا - باشید. داشتن اصالت برای هر ساختمانی مهم است این اصالت می تواند به وسیله مواد و مصالح به کالبد ساختمان دمیده شود. ری را استودیو این کار را به خوبی در نمای بیرونی ساختمان سیپان به نمایش گذاشته است. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی:مجید کاظم زاده مژدهی ،بازیگری محمد رسائلی و مهرداد آبسالان تا ۱۹ آبان ماه در خانه کوچک نمایش سازمان فرهنگی شهرداری رشت اجرا میشود.

خشت و آجر بوی فرهنگ و تمدن ایرانی داشته و با قدرت و اصالتی که دارد پیوندی مناسب با شهرنشینی را نیز به نمایش می گذارد. برای جلوگیری از جذب آب ملات توسط آجرهای نما، زنجاب کردن آجرها و نیز بکارگیری ملات با نسبت آب و سیمان و ماسه مناسب با قدرت چسبندگی و مقاومت مناسب بخصوص در فصول گرم ضروری است. تیم طراحی به طور موثر کاهش آلودگی صوتی و جلوگیری از دیدگاه های ناخوشایند در اطراف، دیوارهای ۸ متر را به وجود آورد که حیاط داخلی را پنهان می کردند. هچنین سیستم آبرسانی برای کنترل دمای داخل حیاط در روزهای آفتابی نیز وجود دارد. حتما شما نیز بایدها و نبایدهای بسیاری در مورد استفاده از شیشه در طراحی نما شنیده اید. شاید یکی از مشکلات موجود در اجرای نماهای شیشه ای، وزن بالا و سختی جابجایی آن باشد. لفا طراحی و اجرای نمای کامپوزیت فروش ویژه انواع برند های ورق کامپوزیت. استودیو Archismith برای گالری فروش خانه در Bankok "یک قلعه شیشه ای" را طراحی کرده است. در این بخش خط معمار نمونه ای خلاقانه و متفاوت از کاربرد شیشه در طراحی نما برای شما شرح خواهد داد. گاهی اوقات باید با استفاده از یک متریال ساده طراحی خلاقانه نما را بیشتر نشان داد و آن را شاخص تر کرد. استفاده از یک متریال شاخص در طراحی نما بیرونی ساختمان می تواند به جذاب تر شدن نما کمک کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۰:۳۴ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

اجرای نمای کامپوزیت

برای اطلاع از قیمت کاهگل (فروش و اجرا) - قیمت اجرای کاهگل (نمای کاهگل) - قیمت کاهگل مصنوعی و مدرن - کاهگل نانو و پلیمری با ما تماس بگیرید. ترکیبات : انواع رزینهای کو پلیمر، اکسید تیتان، الیافهای مصنوعی در گریدهای مختلف، آب، بی کربنات کلسیم در مش های بالا، پرلایت، فرمالین، آمونیاک ضد رویه، ضد قارچ و. انواع کنیتکس ها بر روی سطوح سیمانی ، گچی ، چوب ، و سایر سطوحی که سطح صاف و هر چیزی که ثبات فیزیکی داشته باشد قابل اجرا میباشند . نمای انواع کنیتکس بدلیل شکل خاص خود و همچنین زبر بودن سطح آن از جرم پذیریبالایی برخوردار بوده و در کوتاه ترین زمان طرح و رنگ خود را از دست دادهکه این ایراد از معایب نمای کنیتکس بحساب می آید. مناسب ترین زمان جهت بندکشی حداقل چند هفته بعد از نصب آجرها است. زمان زیادی نیست که روش اصلاح حرارتی چوب و تولید ترمووود یا چوب ترمو در آمریکا مورد استفاده قرار میگیرد اما سابقه این شیوه در اروپا به اوایل دهه ۱۹۹۰ برمیگردد. این محصول با وزن بسیار کم و خاصیت ضد آب ، قابلیت انعطاف پذیری زیادی داشته و با تنوع رنگ و سادگی خاص خود در بسیاری از پروژههای ساختمانی مورد استفاده قرا گرفته است.

 • پروژه ی نهایی و فایل های مورد نیاز جهت تمرین
 • ثبات ابعاد
 • ترکیبات کانی شناسی آن باید در نظر گرفته شود
 • زیبایی و تنوع در انتخاب
 • ایمنی بسیار بالا به دلیل ساختار پیچ و مهره آن
 • طبقه دوم تا هفتم به صورت تیپ
 • طراحی دو بعدی و سه بعدی نمای داخلی و خارجی ساختمان
 • نمای شیشه ای کرتین وال در زنجان

در حالت دوم، زیر سازی به وسیله آهن کشی و معمولآ با پروفیل گالوانیزه انجام می شود و چوب های ترمو به وسیله کلیپس به زیر سازی متصل می گردد. استفاده از کلیپس در نصب چوب نما یک مزیت نسبت به زیر سازی چوبی دارد و آن هم دیده نشدن و مخفی بودن پیچ ها می باشد. به همین دلیل متنوع سازی نما و خلاقانه بودن آن باعث متمایز شدن ساختمان میشود. فضای خالی پشت ورقهای کامپوزیت باعث ایجاد خاصیت آکوستیک میشود. 3. جهت اطمینان از سیرکولیشن مناسب هوا و ایجاد خاصیت دودکشی از طریق تعبیه بازشوهای ورودی و خروجی هوا برای گپ هوای نمای خشک می بایستی در نظرگرفته شود. کنیتکس های حلال آب ۶ ساعت پس از افشاندن در تماس خشک به نظر می رسد و استحکام نهایی پس از یک هفته حاصل می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید. شما می توانید تنها با تغییر جهت نشستن ترمووود یک بافت متفاوت ایجاد نمایید. چوب یا ترموود که یک بافت سلولزی آلی می باشد بر اثر فرایند حرارتی ساختار سلولی اش تغییر می یابد تا مقاومت ، تاب آوری وطول عمر بالاتری پیدا کند. کنیتکس ها نوعی پوشش شیمیایی می باشند که به غیر از ترکیبات موجود در رنگ های ساختمانی موادی به آنها اضافه میشوند تا ظاهری نا صاف و بافت دار (textured) داشته باشند. زیرسازی سیمانی (سیمان کاری): این نوع زیرسازی عموما برای سطوحی استفاده میشود که صاف هستند و شامل برآمدگی یا شکل خاصی نیستند که احتیاج به ساخت یا پیاده سازی داشته باشد.

طراحی نما کلاسیک و مدرن

 

زیرسازی نما، بخشی از مرحله اجرایی نما می باشد که جهت ایجاد سطحی صاف در زیر نازک کاری نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو نمای این قسمت پر اهمیت است و مصالح مورد استفاده در این قسمت باید نسبت به بقیه ساختمان با دوامتر و مستحکم تر باشد تا عابر در نگاه به نمای ساختمان احساس ثبات کند. در طراحی نما دهنده های آب می توان از ایده های خلاقانه و زیبایی که امروزه کمتر مورد توجه می باشد، استفاده کرد. از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به روش های ساده استفاده می شود ;که منعکس کننده زیبایی شناسی مدرن است. میزان ممان اینرسی بر اساس آیتم هایی مانند فشار باد منطقه ، ارتفاع کلی ساختمان ، موقعیت جغرافیایی پروژه و … سنجیده و توسط نرم افزارهای اختصاصی که مخصوص طراحی نمای کرتین وال ساخته شده اند محاسبه می گردد. بوجود آمد، هر روز به میزان استفاده از اقسام مختلف شیشه بعنوان یک مصالح ساختمانی بسیار زیبا، عایق و در عین حال با صرفه اقتصادی افزوده میشود. عایق بسیار خوبی در برابر صدا می باشد. سنگ های تزیینی که به عنوان پوشش دهنده های نما شناخته می شوند در ارایه فضاهای کلاسیک و مدرن بسیار موفق بودند اما آنها دارای محدودیت هایی نیز بودند.

قیمت اجرای نمای بایرامیکس

 

شیشه هایی که امروزه برای نماسازی به کار می روند، خصوصیات ارتقا یافته ای دارند که از میان آن ها می توان به عایق بودن، نشکن بودن و مقاومت در برابر نفوذ اشعه های مضر نور خورشید اشاره کرد. کنیتکس نما عایق خوبی برای صوت و حرارت نمی باشد و نمی تواند از هدررفت انرژی جلوگیزی کند. عایق بسیار خوب دربرابر انتقال حرارت و رطوبت می باشد. این پوشش یک عایق بسیار خوب، یک پوشش بسیار خوب تاخیر اندازنده در مقابل آتش، یک پوشش خوب به عنوان عایق صوت و یک پوشش بسیار خوب برای پوشاندن ترک های نمای ساختمان می باشد. علاوه بر این، نشستن به دور میزی که یک نهر کوچک و شفاف از میان آن عبور می کند، بسیار آرامش بخش و ایده آل خواهد بود. وقتی دمای چوب به حداکثر مقدار در نظر گرفته شده برای آن رسید، دمای آن به مدت 2 تا 3 ساعت ثابت باقی می ماند. دمای حداکثر اعمال شده به کاربرد نهایی که برای هر نوع چوب در نظر گرفته شده است، بستگی دارد. مشاوره ; گروه ما جهت طراحی و ساخت ویلا آماده مشاوره به شما عزیزان در خصوص نوع ویلا ، سبک طراحی ، امکان سنجی ها و سایر مسائل فنی و هنری میباشد.

اگر این نوشتن را دوست دارید و دوست دارید حقایق بیشتری راجع به اجرای نما چوب ترموود - fa.wikipedia.org - مهربانی به صفحه وب مراجعه کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۱:۵۲ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

طراحی نمای ساختمان

پس طراحی و دکوراسیون آن باید در اولویت شما باشد. شرکتهای مختلف دکوراسیون نیز برای اجرای ایدههای خلاقانه تلاش میکنند. احتمالا شما هم رستورانها و کافههای مختلف را دیدهاید که نمای خارجی آنها بسیار منحصربفرد و جذاب است. این ایدهها باید علاوه بر منحصربفرد بودن، جلوهی بینظیری هم داشته باشند. زیرا جذابیت بینظیری به خصوص در شب ایجاد میکند. در حقیقت، نمای خارجی این ساختمانهاست که آنها را نسبت به سایر سازهها متمایز میکند. برای طراحی نمای خارجی رستوران میتوان از متریال و مصالح مختلفی مثل فلز، شیشه، چوب، آجر و سایر متریال مدرن استفاده کرد. بسیاری از رستورانها از همین ایده استفاده کرده و یک فضای طبیعی را برای صرف غذا طراحی کردهاند. بسیاری از ما لذت غذا خوردن در طبیعت را با هیچ چیز عوض نمیکنیم! ماموریت این پروژه ایجاد یک خلوتگاه خانوادگی برجسته بر روی دامنه های قره خاچ بود، با توجه به اینکه چشم انداز مناسب و زیبا به طبیعت اطراف نیز در نظر گرفته شود. اما در فضاهای شهری، خبری از طبیعت نیست. تراسها چشم اندازهای جدیدی نسبت به فضاهای بیرون برای ساختمان فراهم میآورند. در این مرحله می توان شیشه ها را بیرون کشید با خرد کردن یا بگذاریم شیشه ها در کار نهایی باقی بمانند که این مورد بستگی به طرح نهایی دارد.

طراحی نما اجر و سنگ

 

نمای ساختمان اداری باید به گونه ای باشد که با وجود القای حس زیبایی، بتواند تا حدود زیادی متناسب با کاربری مورد نظر باشد. شیشههای نما نیز به طور مستقیم روی این قاب قرار داده میشوند و با استفاده از یک صفحه یا درپوش فشاری آنها را از بیرون به لامل نحوه اجرای نما (This Web site) محکم میکنند. زیبایی منزل بسیار با اهمیت است زیرا قرار است افرادی به مدتی طولانی در این فضا زندگی نمایند و روزی صدها بار چشمشان به قسمت های مختلف منزل بیفتد. از جمله ایدههای جدید برای طراحی نما میتوان به استفادهی ترکیبی از متریال مختلف اشاره کرد. از علل استفاده گسترده سنگ در نمای ساختمان، استحکام، مقاومت و پایداری سنگ است که در برابر شرایط جوی مقاومت بالایی دارد و همین امر باعث افزایش طول عمر نما می گردد. همچنین شکل پذیر بودن آنها باعث شده است که بتوان طراحی مورد نظر را به سادگی اجرا کرد و لوگوی رستوران و کافه را روی نمای بیرونی طراحی نمود. شرکت طراحی و معماری آبگون دیزاین آماده ارائه هر گونه خدمات مربوط به طراحی و اجرا در تمام نقاط ایران عزیزمان می باشد. نمای این خانه دوبلکس سه خوابه که خدمت شما عزیزان ارائه گردیده به صورت مدرن طراحی شده;دارای دو طبقه می باشد. دسترسی از دو سمت شمال و جنوب به همراه دو طرف نمای 3d ،زیبایی منحصر به فردی به این نقشه داده است. با خانه طرح در بررسی این ویلایی زیبا همراه باشید. ساندویچ پانل - کانکس - پنل سقفی - فروش انواع ورق- اتاق حمل بار- سرد خانه زیر صفر - سردخانه بالای صفر- اسکانیای ماموت - تریلی ماموت -کفی- کانتینر- اتاق های یخچالی - ماشین حمل بار- قیمت کانکس ساخت در محل - زمان افتتاحیه نمایشگاه ماموت تهران -ادرس غرفه ماموت در نمایشگاه تهران- نمایندگان برتر ماموت -نمایندگی مجاز ماموت در تهران - تلفن نمایندگی مجاز ماموت در قزوین - کارشناس فروش ساندویچ پانل - کارشناس فروش کانکس - کارشناس فروش ساختمان پیش ساخته - پلان کانکس نقشه سه بعدی - قیمت روز کانکس - قیمت روز پنل ساندویچ - لیست قیمت ساندویچ پانل - مشخصات فنی پنل سقفی - مشخصات پنل دیواری ماموت- پانل اکو چیست - ساندویچ پانل اقتصادی چیست ؟

دسترسی به ساختمان از سمت شمال و غرب است .

 

طبقات نیز شامل یک طبقه پارکینگ به همراه چهار طبقه مسکونی هستند.در هر طبقه نیز دو واحد سه خوابه تعبیه شده است. دسترسی این ساختمان بسیار عالیست به گونه ای که از دو طرف شمال و جنوب دسترسی دارد. دسترسی به ساختمان از سمت شمال و غرب است . در این پلان دسترسی از سمت شمال (وردی از سمت ساختمان)بوده و در سه طبقه طراحی گردیده است .لازم به ذکر است که این نقشه دارای فایل دکوراسیون و نما نیز می باشد. شرکت طراحی و دکوراسیون آرک مایان سابقهی درخشانی در زمینه معماری داخلی ساختمان، طراحی نما و محوطه دارد. البته عوامل دیگری نیز موثر هستند مثل نور پردازی نما و استفاده از عناصری مانند گلدان ها و فضای سبز جلوی نما. همچنین طراحی نما برای پروژه های تفریحی و توریستی دارای اصول دیگری است که یک طراح نما می بایست با تمام آنها آشنا باشد. نکته جالبی که در این نما به چشم می آید المان های عمودی با بافت افقی هستند. نمای ساختمان، اولین چیزی است که در ساختمان به چشم می آید و به نوعی هویت یک ساختمان محسوب می شود. این نوع نما یکی از انواع نماهای شیشه ای به حساب می آید که در آن از سیستم پوشش با سازه خود ایستا بهره گرفته می شود. در این نما قسمت چوبی و سنگی هارمونی خوبی با فضای سبز محوطه دارند و صفحات کامپوزیت هم حس مدرن بودن این نما را القا می کنند. از این رو در اکثر پروژهها از شیشههای لمینیت استفاده میشود و گاهی هم برای عایقکاری حرارتی مناسبتر از شیشههای دوجداره استفاده میکنند که این مورد آخر به تکنولوژیهای پیشرفتهتری نیاز دارد که در ایران بسیار نادر هستند.  • ساده و  • رنگ آمیزی،  • ابعاد قابل تغییر با توجه به فضا و کاربری موجود  • 7- فرم بازشوها به صورت کلنگی (بازویی) می باشد  • 04- کار با سطوح و برش الگوها Working with the Surface and Cut Patterns  • سبکی ورقهای کامپوزیت  • سرعت اجرای نما زیاد

 ۱۰- تصویر آخر مربوط به طراحی نمای ساختمان یک طبقه با تلفیقی از متریال چوب ، سیمان و کامپوزیت است. اینجاست که طراحی نمای خارجی و دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود. ما یک مقاله هم در مورد انواع دکوراسیون کافی شاپ نوشته ایم که می توانید کلیک کنید و بخوانید. بنابراین سعی کنید شبیه بقیهی رستورانها و کافی شاپهای سطح شهر نباشید! نام این پروژه برگرفته از نام قدیمی شهر ماکو، که این ویلا در آن شهر قرار گرفته، می باشد. یکی دیگر کارهایی که میتوان در دکوراسیون فست فود و رستوران انجام داد، قرار دادن میز و صندلی در فضای باز است. این جذابیت زمانی دوچندان میشود که دکوراسیون داخلی شما نیز باشکوه باشد. این جذابیت به حدی است که شما را برای حضور در آنجا ترغیب میکند. در گیر کردن عناصر طبیعی با نما هم می تواند به جذابیت آن اضافه کند.چیزی که طراح این نما به خوبی آن را به نمایش گذاشته است. امروزه به جای اجرا کردن نما به شکل صلب از اعمال روزنه و شکاف برای به وجود آوردن شفافیت نسبی در سطح پوسته ساختمان استفاده می شود. شفافیت: حداکثر شفافیت و روشنایی، مهمترین مزیت نمای اسپایدر است. طراحان این شرکت با در نظر گرفتن سلیقه ی کارفرما و نوع متریال انتخابی (سنگ ، کامپوزیت پانل ، شیشه ) و نوع بنا، موقعیت و سازه ی آن، اقدام به طراحی نمای ساختمان می نماید. در ادامه و در مرحله بعد باید برای به دست آوردن تصاویر واقعی و با کیفیت با استفاده از موتور رندرگیری نرم افزار VRay نسبت به نورپردازی و گرفتن خروجی های مورد نظر از نرم افزار اقدام نمود.

در ادامه خواص شیشه و کاربرد آن در انواع نمای شیشه ای را بررسی می نماییم. در انواع شیشه فریم لس استفاده از شیشه ۲ یا ۳ جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسار مناسب را ایجاد می کند. یک دکوراتور یا شرکت طراحی معماری میتواند برای ایدهپردازی و ساخت نمای خارجی رستوران به شما کمک کند. استفاده از فلز برای طراحی کافی شاپ مدرن گزینهی ایدهآلی به شمار میرود؛ زیرا باعث ایجاد ظاهری مدرن و امروزی میشود. اهمیت نمای خارجی در جذب مشتری باعث شده است که رستورانهای مختلف برای طراحی آن با هم رقابت کنند! هر چه نمای خارجی رستوران خلاقانهتر و متفاوتتر باشد، مشتری بیشتری جذب خواهید کرد؛ چون از قدیم گفتن: عقل مردم به چشمشونه! با اشاره به این تفاوت ها بین سیتاک و دیگر همکاران ۲ نکته دیگر باقی می ماند که از جانب شما می بایست به آنها دقت بیشتری شود. نکته های مهمی در تاثیر گذاری نما ساختمان موثر هستند ازجمله نحوه انتخاب صحیح متریال ها و رنگ های مناسب برای نما.هر ساختمان به واسطه رنگ ها و متریال نما شخصیت و هویت پیدا میکند. مجددا یادآوری میشود که چون مواد مصرفی، شیمیایی هستند باید این کارها را با وسایل کامل ایمنی و توجه خاص به اصول صحیح انجام داد.

۶- بند کشی صحیح و اصولی با ملا ریز دانه و. با گسترش سبک های مدرن در ساختمان ، نمای شیشه ای اسپایدر، حداکثر دید با کمترین میزان استفاده از فریم و فلزات با بالاترین سطح ایمنی و ایزولاسیون را امکان پذیر می کند. گاهی سادگی بافت متریال ها می تواند چاره ساز باشد و تاثیر گذاری بیشتری در بیننده ایجاد کند. خاک رس باعث می شود که سرخی بیشتری در کاهگل مشخص باشد. سنگها و ستونهای لوکس باعث ایجاد حس شکوه و عظمت میشوند؛ بنابراین برای رستورانها و کافیشاپهای لاکچری و گران قیمت بسیار مناسباند. اگر شیشه انتخابی شما لمینت باشد قیمت نمای اسپایدر هزینه بالاتری خواهد بود که با توجه به تغییر ابعاد، متراژ و رنگ انتخابشده قیمت شیشه اسپایدر شما متفاوت در نظر گرفته میشود. انواع متفاوت یراقآلات مورد استفاده در نمای اسپایدر بسته به نوع استیل این یراقها بر قیمت اسپایدر و هزینه نهایی نمای اسپایدر شما متغیر است. اوج گرفتن خط افق پویا منجر به ساخت فرم نمادین و چشم اندازهای متفاوت به ساختمان می شود، در حالیکه توانایی طراحی چشم انداز بیرونی و فضای داخلی را نیز فراهم می کند. مهمترین چیزی که برای طراحی نمای بیرونی رستوران باید به آن توجه کنید، منحصربفرد بودن است. تفاوت این دو سیستم در استفاده از درپوش های آلومینیومی می باشد، که در سیستم های Face Cap با توجه به طراحی و نیاز پروژه می توان از درپوش های تخت و یا درپوش های دوکی استفاده نمود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۸:۰۹ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

نما و طراحی داخلی در معماری + عکس

انواع مصالح استفاده شده در نماکاری ساختمان با توجه به نوع و جنس آن بسته به موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی متفاوت هستند. به منظور اجرای نمای کرتین وال اولین قدم تهیه فایل محاسباتی به منظور مشخص شدن میزان ممان اینرسی ساختمان و به تناسب آن انتخاب لامل مناسب پروژه می باشد. در مکانهایی که میزان آلودگی بسیار شدید باشد نیز پانل کامپوزیت براحتی با مواد پاک کننده و شوینده های طبیعی تمیز می گردد. شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ارائه کننده محصولات برند کلینیک بتن ایران در ایران می باشد. جنس چوب های درب ویلاها معمولاً از چوب بلوط و گردو یا از چوب ماهون هندوراس ساخته می شوند که در برابر تمامی عوامل خارجی بسیار مقاوم و مستحکم طراحی و اجرای نما می باشند. سیم اسکوپ به طور سراسری در طول یک سنگ اجرا نشود و یک سنگ بلند را در چند نقطه سیم اسکوپ جدا گانه بزنید (نکته: معمولا سنگهای بلند از وسطشان ول می کنند). دلیل فواصل کم پانل های سرامیک نما جلوگیری از شکستن در صورت انقباض و انبساط می باشد. در طبقه بالا، حجم داخلی توسط یک بریدگی که فضای نشیمن را از راه پله جدا می سازد، محدود می شود. ورق کامپوزیت پانل آلومینیوم به علت سبکی خود که می تواند منجر به کاهش فاجعه در زمین لرزه ها شود به آسانی قابل پردازش می باشد. دو لایه سطحی از جنس آلومینیوم می باشند که به سختی می سوزند و در برابر آتش ایمن می باشند. لایه مرکزی پانل از مواد پلی اتیلن غیر سمی دارای خصوصیات پایداری در برابر آتش ساخته شده است.

 1. اجرای نمای چوبی یا ترمو وود و تلفیق آن با سایر نماها
 2. وسعت پروژه
 3. آب بندی و هوا بندی موثر
 4. 9 ساعت پیش
 5. 1- از نور طبیعی حداکثر بهره را ببرید
 6. مساحت پروژه: 220.0 متر مربع
 7. تسریع در اجرای نما

پانل مقاوم در برابر آتش متشکل از لایه ای از ورق آلومینیومی در پائین و بالا، ماده مرکب غیر ارگانیک کند کننده سرعت سرایت شعله به سایر نقاط و مواد ضد حریق در اندازه نانومتری در مرکز پانل می باشد. ترکیب متریال سنگ و آجر می تواند جلوه ی بسیار زیبایی به نمای ویلا یا آپارتمان شما دهد. در طراحی نمای مدرن ساختمان ، معمولاً بیشتر از یک نوع متریال کاربرد دارد. چشم انداز پس زمینه روستایی با استفاده از شیب سقف مشخص می شود، در تضاد با ساختمان های مجاورش که در متراکمش محصور شده اند، قرار دارد. همانطور که گفته شد، سبک های معماری بسیاری در ساخت ویلا مورد استفاده قرار می گیرند که توسط شرکت ها و افراد متخصص و با تجربه اجرا می شوند. قابلیت خم پذیری و نصب در خطوط منحنی از دیگر مزایای استفاده از ورق های آلومینیوم کامپوزیت است. منقاری که نگهدارنده قطعه اصلی می باشد که با دندانه های موجود در قسمت انتهایی از یک سمت به خورشیدی و از سوی دیگر به قطعه اصلی متصل می شود . نمای آجری، نمای سنگ و نمای کامپوزیت ساختمان از انواع نماهای بیرونی ساختمان پرطرفدار و محبوب هستند که شما می توانید در صورت تمایل از این نماها استفاده کنید. در ادامه این مطلب طراحی نمای ساختمان مسکونی با کمک ایده های مدرن و امروزی را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این نماهای بیرونی مورد توجه تان قرار بگیرند. به گزارش صبح تهران به نقل از فردا: معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه یازده تهران گفت: ساکنان بافت فرسوده میتوانند از کمک بلاعوض 10 تا 20 میلیون تومانی در طراحی و اجرای نمای ساختمان خود بهرهمند شوند.

هر کدام از مغازه ها این حس ها را به نحوی بدست می آورند.

شرکت طراحی و اجرای نمای هیرانما با چندین سال سابقه در امر طراحی و اجرای نماهای مسکونی در سبک ها و متریال های مختلف میتواند شما عزیزان را در پروژه بازسازی و طراحی و اجرای نمای خود یاری کند . یک نمای ساده، اگر دارای حداقل عناصر نیز باشد، در صورت تناسب و کیفیت طراحی می تواند به مراتب زیباتر از نمای نامفهومی با عناصر در هم ریخته، متعدد و بسیار جلوه کند. از مزیت های این روش می توان به سرعت در نصب، امکان تعویض و یا جداسازی پانل ها به صورت مجزا و ایجاد فرم های پیچیده اشاره کرد. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. ری را استودیو این کار را به خوبی در نمای بیرونی ساختمان سیپان به نمایش گذاشته است. این شرکت معماری سعی داشته تا با ارائه طراحی نمای منحصر به فرد، روش نوینی را برای قالب بندی پوسته ساختمان های هند در سال های آتی معرفی کند. گاهی بازی با همان متریال ساده هم می تواند نمای بیرونی ساختمان شما را متحول کند. هر کدام از مغازه ها این حس ها را به نحوی بدست می آورند. از جمله محصولات مناسب برای اجرای بتن اکسپوز می توان به فوق روان کننده های نسل سوم یا ابر روان کننده DEzobuild D-10 و نیز روغن قالب Dezoil 445 اشاره کرد.

در صورت بروز هرگونه مشکل به دلیل سیستم های موجود در نصب این قابلیت وجود دارد که بتوان پانل آسیب دیده را تعویض کرد. شرکت کلینیک بتن ایران که دپارتمان مرکزی آن در کشور ایران می باشد در استان های مختلف نمایندگی عرضه محصولات دارد. علاوه بر شکاف میان خطوط سقف، نما نیز توسط پنجره ها ازهم تفکیک می شود و این به ورود نور و هوای به فضای داخلی کمک می کند. معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه یازده تهران گفت: ساکنان بافت فرسوده میتوانند از کمک بلاعوض 10 تا 20 میلیون تومانی در طراحی و اجرای نمای ساختمان خود بهرهمند شوند. فواصل شیشه رنگی ها با یکدیگر چنان نزدیک بوده که فریم فولادی حائل قابهای آلومینیومی از نمای روبرو دیده نخواهد شد. در ترمیم بتن اکسپوز تطابق رنگی از اهیمت بالایی بر خوردار است. این فاصله برای تطابق بی نظمی های ابعادی غیرقابل پیشبینی در قاب است. امکانات بی نظیر این مصالح ساختمانی الهام بخش بسیاری از طراحان بوده و طیف گسترده ای از راه حل های خلاقانه را در اختیار معماران قرار داده است. همچنین قابلیت انعطاف پذیری پانل ها در ابداع طرح های بدیع، کمک زیادی به طراحان کرده است. علی اکبری اظهار داشت: کمک هزینه خدمات مهندسی صرفاً به پروژههایی تعلق خواهد گرفت که اولین فیش اعلام عوارض آنها پس از تاریخ 23 بهمن ماه 1397 صادر شده باشد. اعتقاد به ارائه محصولاتی با کیفیت و براساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا همواره سرلوحه مدیران و کارشناسان این مجموعه می باشد.

طراحی نما ویلایی دوبلکس

اگر این نوشتن را دوست دارید و دوست دارید حقایق بیشتری راجع به نحوه ی اجرای آجر نما مهربانی به صفحه وب مراجعه کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۴:۳۱ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

نماسازی با سنگ، سنگ های نما و نحوه اجرای نما

گودال ها و حرفه هایی که مربوط به نصب تجهیزات آبنما هستند و در کف حوض ایجاد می شوند، باید به کمک شبک های آهنی پوشیده شوند. آبنما دیواری به صورت یک دیوار بسیار زیبا است که عناصر آبنما روی این دیوار وصل می شوند. طراحی پروژکتورهای LED به صورت ضد آب است. سبکی کاملاً بیگانه است که به دلایل مختلف و مهم در نماهای شهری ما جا باز کرده است. نمای شهری در واقع ترکیبی از اجزا متفاوت است که بر اساس اتفاقاتی که در خیابانها ومعابر میافتد شکل می گیرد.. وقتی بر روی سطح خارجی شیشه سایه ایجاد شود، مقدار بسیار کمی از انرژی حراراتی خورشید به فضای پشت شیشه انتقال می یابد. کامپوزیت در برابر فرسایش، زلزله، آتش سوزی و اشعه فرا بنفش بسیار مقاوم و محکم است. شیدرآلومینیومی در 3 نوع شیدردوکی، لوور آلومینیومی،مقطع مستطیلی و لوورکامپوزیتی از جنس آلومینیوم کامپوزیت پانل ،طراحی و اجرا میشود. در این روش ورقهای کامپوزیت پس از برش و شیار به صورت ثابت با پیچ یا پرچ بر روی زیرسازی آلومینیومی یا آهنی متصل شده که مراحل نصب آن از سرعت بالایی برخوردار است. برای اجرای نمای سرامیک خشک ابتدا باید زیرسازی به صورت شبکه ای متناسب با ابعاد سرامیک انجام شود سپس سرامیک ها به روش های مربوط به اجرای نما، روی زیرسازی نصب و اجرا می شوند.

طراحی نما اسکچاپ

با توجه به اینکه قیمت این سازه به طور چشمگیری از پروفیل M کمتر است، استفاده از این پروفیل موجب کاهش هزینه زیرسازی خواهد شد. یا نماهای کلاسیک یا رومی که تماماً از سنگ های برش خورده ساختمانی استفاده میشده است. در گذشته متریال ها بیشتر برای شکل دادن به چهارچوب اولیه ساختمان تهیه میشده ولی امروز با کمک صنعت این تغییر شکل در جهت زیبایی هر چه بیشتر نما به کار گرفته می شود. این حدوداً 25 سال قبل در تهران اجرا میشده است. تنوع طرح: نمای ساندویچ پانل با طراحی ترکیبی و اجرای زیبا دراشکال متنوع سازه قابل اجرا می باشد. از آنجایی که اجرای نما، ماندگارترین و نمایان ترین عضو ساختمان در طول چرخه عمر پروژه می باشد؛ می تواند تاثیر گذارترین مورد در تصور افراد نسبت به بنای مورد نظر باشد. با توجه به تجربه های متعدد اخذ تاییدیه کمیته نما در دفتر راستا، اکثر پروژه های نمای مدرن که تغییر کارفرما روی طرح ارائه شده کم باشد؛ در یک یا نهایتا دو جلسه، تاییدیه نما اخذ می گردد. در پهنای دیوار نما تعبیه پنجره دو جداره، آفتابشکن، سایبان و … نقش تنظیم کننده شرایط آب و هوایی فضاهای داخلی را خواهد داشت. کاهش حرارت به دلیل نصب سایبان آلومینیومی به محل سایه ی ایجاد شده بستگی دارد. بعد از اینکه بحث رنگ هر ۲ متریال را در نظر گرفتید باید این مطلب را در نظر بگیرید که طرح نمای ما به دلیل متفاوت بودن اندازه آجر و سنگ در هر قطعه، قابل اجرا باشد. نمایی که در شمال کشور با اقلیم معتدل و مرطوب طراحی می شود با نمای ساختمانی که در منطقه گرم و خشک ساخته می شود می بایست متفاوت باشد .

با شنیدن اسم ویلا ناخودآگاه یاد ویلاهای موجود در منطقه ی شمال کشورمان می افتیم. جرم پذیری: ساندویچ پانل بدلیل برخورداری از رنگ استاتیک که با روش الکترو استاتیک انجام می شود از امتیاز عدم جذب معلقات موجود در هوا بهره مند می باشد. باید بدانید که یکی از مهم ترین مواردی که در این زمینه موجود است نصب کردن آن ها می باشد و کیفیت ایزوگام ها است. در پاسخ به این سوال می توان به اولین اصل و نکته و شاید یکی از مهمترین اصل که طراحی داخلی مغازه است، اشاره کرد. نکته دیگری که در طراحی نما با آجر و سنگ باید در نظر بگیرید قاب بندی پنجره ها است. عواملی که در قیمت طراحی نما تاثیر گذار هستند شامل: مصالح مورد استفاده، متراژ مکان مورد نظر، مسکونی یا تجاری بودن طرح و … است. با توجه به این که سنگ جزء مصالح با قیمت بالا محسوب میشود در برخی از کشورها در نمای ساختمانها از سرامیک استفاده میشود . سرامیک یک سانتی متری و یا فول بادی نیز گفته می شود . این نما بدلیل عبور دادن صدا و حرارت هیچ گونه عایق صوتی و حرارتی نبوده و به هدر رفتن انرژی نیز کمک می نماید . سرعت اجرا: نمای ساندویچ پانل بدلیل بهره گیری از شیوه نصب آسان و علم روز جهان توانسته تا حدود زیادی سرعت اجرای نما را به افزایش دهد.  • مشخصه های فنی نمای ساختمان  • مقاوم و با دوام در برابر شرایط نامساعد مختلف  • ۷ اجرای CNC پابنا  • اتصال نما به سفت کاری انجام شده باشد
با گذشت زمان و رشد تدریجی علم معماری شاهد بوجود آمدن ایده های متنوع و جالب بوده ایم، ضمن اینکه در شکل ظاهری متریال های اصلی نیز تغییرات مثبت و خوبی بوجود آمد. سنگ نیز از دیرباز یکی از متریال های اصلی نما بوده است. سنگ تخت یکی از متنوع ترین محصولات طبیعی به شمار می رود که از آن برای پوشش نما، کف و سقف استفاده می شود. از سوی دیگر، در مناطق سرد هدف اصلی این است که تا حد ممکن ازتابش مستقیم نور و گرمای طبیعی آفتاب به داخل استفاده شود. نمای ساختمان بعنوان عایق صوتی ایدهال و مناسب؛ کاملاً واضح و روشن است که نمای ساختمان نقش بسیار مهمیدر کاهش ورود میزان آلودگی های صوتی و صداهای آزاردهنده محیط بیرون به فضای داخلی ساختمانهای اداری و مسکونی و … است. ۳-نمای ساختمان بعنوان عایق صوتی ایدهال و مناسب؛ کاملاً واضح و روشن است که نمای ساختمان نقش بسیار مهمیدر کاهش ورود میزان آلودگی های صوتی و صداهای آزاردهنده محیط بیرون به فضای داخلی ساختمانهای اداری و مسکونی و … است. قیمت تمام شده بسیار مناسب: با توجه به این که این نوع نما پیش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. قوس نیم دایره: ساده ترین ورایج ترین انواع قوسها قوس نیم دایره کامل می باشدعلت رواج آن بدین علت است که در این قوسها نیروها سریع تر وبهتر به طور عمودی به دیوارهای همال منتقل میگردنند .

این در حالی است که امروزه اندازه، رنگ و شکل ظاهری آجرها تغییر کرده است. زیرا اولاً رنگ غالب نمای شما، رنگ طبیعی سنگ میشود که به سلیقه شما قابل تغییر است و ثانیاً دوام نما بیشتر می شود. زمانی که صحبت از تلفیق ۲ متریال در طراحی نما می شود بیشتر سلیقه طراح در بازی با اشکال هندسی و نقشی که قرار است هر کدام از متریال ها در انتقال مفهوم ایجاد کنند اهمیت پیدا می کند. طراح در نماهای کلاسیک می تواند با سنگ بازی کند. خاصیت موئینگی آب از این مجال بهترین استفاده را می کند و با جریان موئی در سازه منجر به از هم پاشیدگی و سکوت دائمی آبنما می شود. باید توجه داشت که طراحی نما در حالتی ساده، زیبا و خوانا انجام شود زیرا قرار است محیطی آرام و آرامشبخش را برای ساکنین فراهم کند. مقاومت و سختی بالای این سنگ این امکان را فراهم میکند که ورقههایی به ضخامت تنها چند میلیمتر از این سنگ ساخت. برای پایه ها از جنس آلومینیوم و یا آهن استفاده می شود.یراق های استفاده شده از جام های شیشه ای با ضخامت های 8و10 میلی متر هستند. ۱۰ سانتی متر و از جنس پلی کربنات- پلی پروپیلن میباشند که در قسمت فوقانی آن شیاری تعبیه شده که لولههای آب در داخل آن قرار میگیرند و آبیاری از این طریق انجام میپذیرد.

اگر این مقاله آموزنده را دوست داشتید علاوه بر اینکه می خواهید درباره طراحی نما چیست مهربانی راهنمایی کسب کنید به صفحه وب مراجعه کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۹:۵۸ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

۳۵ نمای ساختمان با طراحی غیر متعارف (قسمت اول)

شما می توانید از تیم های اجرایی مختلف در بخش اجرا استعلام گرفته و مناسب ترین قیمت را در کنار کیفیت مناسب قرار دهید و سپس نسبت به انتخاب پیمانکار اجرا اقدام کنید. برای دانلود یا نمایش این مطلب و دسترسی به هزاران مطالب آموزشی و دانلودی نسبت به تهیه اکانت ویژه از لینک زیر اقدام کنید . برای بررسی تخصصی شاید بهتر باشد که به مدرنیته و عوامل ظهور آن بپردازید. اما ما در این جا قصد داریم بحث تخصصی در مورد تاریخ هنر کنیم. این دیوار ها نمونه های مختلفی داشته که چند مورد را در این جا بررسی می کنیم. پنل های چوبی در این مکان گرمای خاصی به دکوراسیون مدرن آشپزخانه داده است. کاهگل ملاتی است که از ترکیب خاک رس و کاه تولید می شود و از آن می توان به عنوان مصالح ساختمانی برای ساخت ساختمان و یا ایجاد نمای کاهگلی بهره مند شد. یکی از مهم ترین کارها پس از گرفتن مجوز ساخت تهیه نقشه برای طراحی نمای ساختمان می باشد. خانه ها با در نظر گرفتن احساس کامل، نسبت به مقیاس توده و تناسب طراحی شده اند. این ضوابط با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، محیطی، آب و هوایی، آداب و رسوم هر منطقه و منظر شهری بررسی طراحی نما با 3ds max می شود. پس از مشخص شدن نوع نما و مصالح آن، مهندسین طراح باید اقدام به تهیه نقشه های فاز2 شاسی کشی نمایند که این مرحله باید با توجه به جزئیات اجرایی سازه و با برداشت دقیق از شرایط موجود صورت پذیرد. نحوه طراحی ساختمان متناسب با اقلیم :طراحی معماری ساختمان باید حتی الامکان همساز با اقلیم باشد به نحوی که از شرایط مطلوب طبیعی حدکثر استفاده به عمل اید .

طراحی نمای ساختمان قوس دار

آجرنمای انتخاب شده در طراحی نمای خارجی ساختمان ها، چه در تکرار یک شکل حجمی یا جزییات اجزای آن، باید طرح اصلی و اصالت اجرنما را نمایان سازد. و باید براساس آن ویژگی ها، نمای ساختمان طراحی و اجرا گردد. سه بعدی حرفه ای پروژه معماری هتل توسط نرم افزار رویت طراحی شده است ولی متاسفانه رندر موجود نیست و باید رندر گرفته شود. از سوی دیگر اجرای این نما بسیار آسان است چرا که طرحهای آن بهصوزت پیشساخته موجود هستند و تنها برای نصب یه نماکاری متبحر نیاز دارند. اضافه کردن درب جدید یا حذف درب های موجود. یک جای تحلیل های فعالین اقتصادی ایران ایراد دارد. تحریم های آمریکا از ۱۶ اردیبهشت شروع شد و فعالین اقتصادی ایران تصور میکردند با آغاز تحریم موج سنگین تورمی ایجاد میشود که عکس آن اتفاق افتاد. این مجتمع مسکونی از معدودترین مجموعه های آپارتمانی حال حاضر تهران بوده که برای ساکنین حس خانه را القاء می نماید. داشتن تشخص خانه بر احساس تعلق ساکنین می افزاید که در اینجا این مهم با کمک طراحی فضاهای خصوصی و عمومی متنوع و اندیشمندانه، جزئیات حجم و نمای ساختمان محقق گردیده است. درباره ی نام آن گفته شده است که روسها پیش از جنگ جهانی اول در ایران قزاقخانه ها را با این نوع آجر می ساختند. این ورکشاپ آموزشی که کاملا به زبان فارسی ساخته شده است، از ابتدای طراحی معماری را بیان نموده و طبق اصول معماری کلاسیک و با رعایت قواعد مهندسی طراحی شده است. معماری سلطنتی روسیه یک سنت غنی و متنوع است که به مردمان گوناگون توجه نموده و فدراسیون روسیه را طراحی نموده است .

 1. انجام شبیه سازی نور بیرونی ساختمان
 2. طراحی نما با توجه به بافت منطقه
 3. استفاده از پروفیل قهوه ای یا به طرح چوب
 4. ویژگیهای نمای رومی
 5. انتهای طراحی سادگیست
 6. عدم ریزش و پوسته شدن در دراز مدت(در صورت اجرای درست)
 7. 11 دی 1398
 8. استفاده از هارمونی رنگ ها برای فضاهای مختلف

مجموعه شرکتی آب و خاک سازان با بیش از 18 سال سابقه در زمینه خدمات مشاوره های معماری - عمرانی - طراحی داخلی و خارجی گام موثری را در پیشبرد اهداف کارفرمایان برداشته است . ورق های آینه ای تقریبا مانند آینه عمل می کنند. نما چوبی ساختمان علاوه بر اینکه روی زیبایی و جذابیت نما تاثیرگذار است می تواند باعث افزایش ارزش مادی ساختمان نیز شود. انعطاف پذیری پانل کامپوزیت آلومینیومی باعث می شودآن ها برخلاف مصالح دیگر پیرامون سطوح قرار گیرند. نورپردازی نمای خارجی ساختمان بخش بسیار مهمی از طراحی است چراکه تمام آنچه در نیمی از زمان شبانه روز یعنی شب ها دیده می شود وابسته به نحوه نورپردازی ساختمان است. برای نمایش فواره ها در شب از چراغ هایی در زیر محل ریزش آب استفاده می کنند که بایستی با اصول نورپردازی در آب مطابقت داشته باشد. اگر قصد دارید از این سبک برای طراحی نمای ویلای خود استفاده کنید بهتر است طراحی داخلی ویلا را نیز متناسب با نما کار کنید. واضح است که شما برای داشتن نمایی جدید در ساختمانتان هزینه هایی را دارید که می بایست بجا و در هنگام خودش هزینه کنید. از نرده های شیشه ای برای بالکن ها نیز استفاده می شود.رنگ بندی متفاوتی برای شیشه ها استفاده می شود که میتواند در نمای داخلی و خارجی ساختمان بسیار تاثیر گذار باشد.

اگر به طرح های چوبی علاقه بسیاری دارید می توانید از مبلمان با طرح های چوبی مانند میز و صندلی ناهارخوری تماما چوبی در منزل خود استفاده کنید. فروشگاه معماری ایرانیان برحسب نیاز بسیاری از افراد ، شرکت ها و دفاتر مهندسی معماری و عمران تصمیم به ارائه پنجمین مجموعه نماهای ساختمانی ایرانی گرفته است. به نماهای ساختمانی اجرا شده در ایران می دهند و حتی شهرداری بعضی از شهرهای بزرگ کشور دفاتر مهندسی را ملزم به طراحی و سه بعدی کردن نمای ساختمان کرده اند. اگر ضوابط شهرداری منطقه به شما اجازه دهد تا 3 متریال نیز می توانید در نمای مدرن داشته باشید. شما برای املاک جنوبی از ۲ طرف نما خواهید داشت. اجرای آبنما برای استفاده در روف گاردن نیازمند دقت و توجه است. توضیحات بیشتر نمای رومی: نمای رومی یکی از متداول ترین سبک های طراحی نمای ساختمان است که در حال حاضر در کشورمان بسیار رواج یافته است. معمولاً استفاده از آجر نما در رنگ های مختلف، سنگ های ساختمانی که عمدتاً از سنگ تراورتن هستند در نماهای مدرن مرسوم است. توصیه می گردد از مصالح آجر، سیمان، سنگ و یا ترکیبی از این مصالح در سطح نمای ساختمان ها استفاده شود. شرکتهای بورسی 500 هزار میلیارد تومان به بانک و بازار بدهکارند و اگر بابت استقراض نیز ۶ درصد هزینه لحاظ شود جمع ضرر به ۴۶ درصد می رسد. اگر در تهیه اشتراک ویژه مشکل دارید میتونید از این لینک راهنمایی تهیه اشتراک ویژه رو مطالعه کنید .

طراحی نما کاشی

نمای بعضی ها را دوست دارید و برخی دیگر را نمی پسندید. اسپایدر بدون فریم و اتصال فریم پیشرفته سبب میشود تا سازههایی که از نمای شیشهای اسپایدر برخوردار هستند را از دیگر بناها، متمایز کند. عایق حرارتی : مواد و مصالح ساختمانی سبب ایجاد ضریب انتقال حرارت و ظرفیت گرمایی می شوند . شما با استفاده از این نرم افزار می توانید تمامی ایده ها نقشه های ساختمانی را به آسانی در برنامه طراحی کنید و بصورت سه بعدی آنها را مشاهده و سپس قسمت های مختلف را تکمیل کنید. نصب و اجرای چوب نما و روش نصب بر روی دیوار بتنی,نصب ترمووود نما نصب چوب روسی در شکل زیر یکی از بهترین روش های استفاده از سقف کاذب چوبی را در دکوراسیون اتاق مشاهده می کنید. در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و روند مدرن شدن هر روزه بخش های مختلف زندگی، معماری و صنعت ساختمان از قرون نوزده و بیست تاکنون با شتاب زیادی دچار تغییر شده و به سمت صنعتی شدن پیش می رود. البته در حیطه ی معماری یک بنا می توان به سلیقه رفتار کرد اما در واقع وقتی وارد حیطه ی عمومی می شوید، جامعه حقی بر گردن دارد که باید اجرا شود.

جدا از ویژگیهای ظاهری نمای ساختمان که باید برای مخاطب زیبا و چشم نواز باشد، خصوصیتهای دیگری نیز برای نما وجود دارد که البته بیشتر برای ساکنین و استفاده کنندگان از ساختمان اهمیت دارد. در مدرسه، طلا، یا در خانه، برای بچهها و ADULTS عالی است. کاهگل مصنوعی که به آن کاهگل مدرن یا کاهرنگ نیز گفته می شود امروزه جایگزین عالی برای کاهگل قدیمی است. این نوع از طراحی علاوه بر باز گذاشتن دست طراح در اعمال سلیقه شخصی خود میتواند با تلفیق چند نوع متریال منظور های مختلفی را برای بیننده تشریح کند. این کاهگل ها از مواد پلیمری که سازگار با محیط زیست ساخته شده اند پس از خشک شدن ظاهری شبیه به کاهگل های قدیمی پیدا می کنند. نورپردازی می تواند مانند تصویر زیر به صورت خطی و برای قاب کردن نما به کار رود. افراد زیادی تمایل دارند برای کمتر شدن هزینه ساخت و ساز و جلوگیری از اتلاف فضا در کلان شهرها از نمای ساختمان با حاشیه کم استفاده کنند. زوایای تندتر و فواصل نزدیک به هم از نشتهای نوری ناخواسته و یا آلودگی نوری از همسایگیهای مجاور جلوگیری میکند. از آنجا که دیوارهای آجری پس از ساخت منبسط میشوند، بنابراین نماهای آجری باید شامل درز انبساطی قائم پیوستهای در فواصل مشخص باشد.

نرم افزار طراحی نما

در رابطه با چگونگی طراحی ویلای مدرن پیشتر به تفصیل صحبت کردهایم اما به طور خلاصه باید بدانید که نماهای مدرن تا حد امکان ساده و مینیمال هستند و خوانایی خطوط و الگوها در آنها اولویت دارند. مهم ترین اصل در طراحی نما اصل سادگی و خوانایی است. این در صورتی است که اجرای نماهای مدرن که با دیگر متریال ها انجام می شود کمی شما را محدود تر می کنند و شما نمی توانید تمام اشکال هندسی بخصوص دایره را در نمای ساختمان خود داشته باشید. طبعاً شما نیز خواهان داشتن ساختمانی با نمای زیبا هستید. چه تفاوتی در اجرای نماهای ساختمانی ایجاد شده که به نماهای امروزی مدرن گفته میشود؟ مسائل دستمزد طراحی نمای بیرونی ساختمان متغیر است که البته باوجود تعرفه قیمت هزینه اجرای نمای بیرونی در شرکتهای مختلف این هزینه چندان تفاوتی ندارد و باید با توجه به سلیقه و نیازتان بهترین شرکت مناسب را انتخاب کنید. کافی است هماهنگی در بخش طراحی نما و بین متریال های مختلف را رعایت کنید. علاوه بر این ، معماری جدید ایران با پیشرفت های فناوری و آگاهی روز افزون از چنین پیشرفت هایی موازی است. سری جدید تصاویر نمای بیرون ساختمان که در ایران کار و طراحی شده است. اگر متریالی که انتخاب می کنید دارای هماهنگی بصری و متناسب با ساختمان های اطراف نباشد ممکن است ساختمان زیبایی نداشته باشید. با استفاده از کاشی های ریز و کوچک که رنگ متضاد از کابینت ها و دیوارها دارند، می توایند از بالا تا پایین دیوار پشت اجاق گاز را سرامیک یا کاشی کاری کنید.

اجرای نمای ویلا

اگر هر نوع سؤالی در مورد مکان و بهترین راههای استفاده از طراحی نما ویلایی دوبلکس دارید ، می توانید با ما در سایت اینترنتی ما تماس بگیرید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۹:۵۴ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

سایت تخصصی معماری و عمرانی مهندسی ساز اجرای نمای سرامیک

۱- دیواری که از آجر فشاری یا با سنگ مخلوط و یا با مصالح دیگر با ملات ماسه سیمان یا ماسه آهک ویا ملات باتارد چیده شده . آهک سیاه ،ملات مخلوط شده از آهک شکفته و خاکستر ولوئی گیاهی آبرا آهک سیاه می گویند که بجای ملات سیمانی در منابع استفاده می شود. تبصره ۲: مشخصات تابلوها شامل (نسبت طول، عرض، ارتفاع و هماهنگی آن با دهنه واحد تجاری یا اداری، رنگ، جنس، تکنولوژی ساخت) می باشد. نگهداری آسان: در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی که از آن ها برای ساخت نمای ساختمان ها استفاده می شود، شیشه بسیار راحت تر تمیز می شود و نگهداری از آن آسان تر است. ترانشه ،پی کنی و شیار زنی دیوارها را ترانشه می گویند. از سیمان سفید و رنگ خمیری تهیه و جاهای ناهموار درز ها را پر و نظافت می نماید . گروه معماری برای ایجاد سایه بهتر در طراحی نمای این ساختمان تجاری از المان های ارگانیک استفاده نموده تا ویژگی زیبایی و طراوت را به بیرون و داخل ساختمان منتقل نماید. به مرور زمان، بافت سبز نمای ساختمان رشد نموده و برای خوشه های جوان تر و سبزتر جا باز می نماید. عدم جذب رطوبت - کنیتکس آکریلیک از جذب رطوبت پایینی برخوردار است که این امر به عمر بیشتر نمای ساختمان و عدم ور آمدن نما چندین سال پس از اجرای نمای ساختمان بسیار کمک می نماید. شما می توانید از مجتمع های تجاری در شهرمان نیز الهام گرفته و نمایی جدید و در عین حال بروز را خلق کنید.

قرارداد اجرای نما ساختمان

مشتریان ملک شما اولین دیدگاه راجع به ساختمان شما را از نما می گیرند. اندود یاپلاستر، به ملاتی که روی دیوارها مخصوصا منابع مالیده می شود اندود یا پلاسترمی گویندکه ازسیمان وخاکه سنگ وماسه تهیه می شود. توجه : این پاورپوینت بر اساس فایل پی دی افی از مهندس مهرداد خواجه پور ( عضوهیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان فارس ) تهیه شده است . در طراحی انتخاب محل درزها بسیار حائز اهمیت است چون در مقدار پرت تاثیر بسزایی دارد این مطلب با توجه به ابعاد ورق باید محاسبه گردد. نصاب های نمای کامپوزیت بستگی به پیچیدگی طرح پروژه ، مقدار متراژ پروژه ، ارتفاع پروژه، مکان پروژه و کیفیت کار قیمت های مختلفی دارند که از متری 25000 تومان تا 70 هزار تومان مختلف می باشد. که هرچقدر جذابیت و کیفیت نما بیشتر باشد ملاک بهتری برای تجزیه و تحلیل افراد در نحوه عملکرد سازنده دارد. سعی کنید زمان و هزینه را فدای کیفیت در کار نکنید. هر چه سعی شود این هماهنگی بیشتر نمود پیدا کند، جذابیت نما برای مخاطبان بیشتر خواهد شد. اگر نما زیبا باشد برای او دلچسب و جذاب است، اما اگر زیبا نباشد حتی دلش نمیخواهد (اگر مجبور نباشد!) وارد آن ساختمان شود. طراحی ریتمی مشخص: نماهای زیبا اکثرا دارای ریتم هستند، ریتم به معنی نظم و ترتیب در مصالح و موارد مورد استفاده در شکل و طرح نما است. 18. ساختمان اداری مونولیت در بوخارست،رومانی واقع شده است.این ساختمان دارای نمایی با خطوط تمیز و پنجره های بزرگ و واید که هرکدام شکل خاص و منحصر به فرد خود را دارند.

طراحی نما لوکس

کف چوبی خانه معمولاً به صورت یک سکوی چوبی است که بالاتر از زمین واقع میشود و به ساختمان اصلی اتصال دارد و پیرامون آن برای افزایش ایمنی نرده قرار میگیرد. استفاده از چوب در نمای ویلاها از مهم ترین و پر طرفدارترین نماهایی می باشد که مورد استفاده ی عموم واقع شده است. قیمت نمای کامپوزیت که یکی از پر کاربرد ترین نماهای ساختمان می باشد به موارد و آیتم های زیادی بستگی دارد. و نقش جان پناه بالکن ها را ایفا می نمایند. باید دقت شود که هماهنگی بین متریال ها در طراحی نما برای مراکز تجاری کاملاً رعیت شود. از ویژگیهای دیگر اجرای نمای کامپوزیت ، قابلیت اجرا در مدلهای متنوع و زیبا بر روی کلیه سطوح می باشد . سرامیکها انواع مختلفی دارند که بر اساس مواد تشکیلدهندهشان مشخص میشوند و مانند آجر، به دو روش تر و خشک قابل اجرا هستند. همچنین بهدلیل فراوانی آن، آجر، همواره مورد توجه طراحان نمای ساختمان بوده است. بهدلیل وجود ذرات فلزی، این متریال به مرور زمان، زیبایی اولیهی خود را از دست میدهد و ممکن است نیاز به تعویض قطعات آن باشد. در این روش، برای اتصال آجرها دیگر ملاتی بهکار نمیرود؛ بلکه تجهیزات جدیدی در بازار ارائه شده است که با استفاده از ریلهای فلزی، آجرها را کنار هم قرار میدهند. آلاچیق یا کلاهفرنگی یا تارَم سازهای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغها، پارکها یا باغچهها قرار داده میشود و بهعنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده میشود. منظور اینکه که برای دریافت دید و منظر بیشتر میتوان پنجرهها و بازشوهای بیشتری را در نما قرارداد.

 • مقاومت کم در برابر ضربه و تغییر شکل سریع
 • 1- روش نمایان (VISIBLE)
 • 4- کاربرد چوب سرخ (Redwood) در خانههای چوبی لوکس
 • حجم مجموعه : 740MB
 • زیبا و شیک تر به نظر رسیدن ظاهر ساختمان

برای طراحی نما به سبک سنتی کافی است نمونه هایی از اینگونه طراحی نما را بررسی کنید. می توانید از بسترهای سنگی و چمنی به طور همزمان استفاده کنید و آن ها را با سنگ های تخته ای با هم مرتبط سازید. پکتفه ،قطعات آجریاخشت را برای یکنواخت کردن دیوار با ملاتی مناسب به دیوار می چسبانند و روی آن را یکنواخت میکنند را پکتفه می گویند . ویژگی بعدی سبک رومی، استفاده از ستونها و طاقهای بلند است که ارتفاع و بزرگی فضا را در چشم بیننده چندین برابر میکنند. سادگی نما برای ساختمان های چند طبقه و بلند از اصول طراحی نما است که باید مورد توجه قرار بگیرد. استفاده از نمای خشک یکی از گزینه هایی است که این روزها بسیار مورد استقبال و استفاده قرار می گیرد . بر روی فرش موزائیک یا سنگ قسمتهای ساختمان قطعه سنگی به دیوارنسب مس شودکه قرنیز نا میده می شود . در کنار استفاده از شیشه و سنگ و کامپوزیت شما می توانید به ترکیب های تازه تری مانند سنگ و چوب، چوب و شیشه و چوب و کامپوزیت هم توجه کنید. یک نمای زیبا می تواند حس خوب را ابتدا به ساکنین آن و بعد به همسایگان و محیط اطراف انتقال بدهد.

ضوابط اجرای نما

این فایل در ورژن های اتوکد ۲۰۰۴ به بعد قابل اجرا می باشد. در دیوارهایی که دارای نمای آجری هستند می توان قرنیز آجری را اجرا نمود. شیشه اسپایدر از جنس شیشه نشکن میباشد و در برابر طوفان و هر ضربهای مقاوم میباشد و البته شیشه اسپایدر دارای عایق حرارتی و صوتی نیز میباشد. البته این نوع سرامیک خود دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه نام برده می شود. این نما زیبایی منحصر به فردی دارد و به ساختمان اعتبار و ارزش دو چندان می دهد. اولین برخورد مشتری با طراحی داخلی مغازه شما از طریق ورودی مغازه می باشد و باید به طراحی آن توجه نمایید. اگر میخواهید پروژهای را به سرعت به سرانجام برسانید، سنگها کمی دست و پای شما را میبندند. اما این شیوه در قرن بیستم و با باز شدن پای اشرافزادگان ایرانی به اروپا بهکلی تغییر کرد. در طول تحولات و موج های اصلاحات سیاسی و رگرسیون در طی چند دهه ، معماران ایران همیشه از محیط ساخته شده برای شکل دادن و بازتاب هویت ایرانی در شهرهای مهم خود استفاده کرده اند. ازاره ،دور پائین هر ساختمان چه در داخل وچه در خارج تا یک متری ازاره نامیده می شود . فایل حاضر مجموعه ای کامل شامل فایل اتوکد جزییات اجرایی اسکوپ نما (dwg) می باشد. با توجه به اهمیت نمای ساختمان ها، رعایت الزامات این دستورالعمل موجب پایداری نما می شود و تا زمانی که دیوار پشتیبان نما پابرجاست، نما نیز دچار آسیب و فروریزش نخواهد شد. ساختمان های مسکونی، پروژه های اداری یا حتی مجتمع های تجاری زمانی تبدیل به یک پروژه خاص می شوند که نمای خاص و خارق العاده ای داشته باشند.

یادتان باشد طراحی نما شخصیت ساختمان شما را می سازد و نقطه شروع بازبینی ساختمان شماست. استفاده از افراد خبره در این امر می تواند بسیاری از هزینه های شما را کاهش دهد. 4 هر شاخ 15 کیلویی استفاده شود که حدودا از متری 15000 تومان تا 30000 تومان قوطی مصرف می شود. نیز می باشد که با توجه به میزان مصرف آن از حدود متری 4000 تومان تا متری 10000 تومان در هر متر مصالح ریز مصرف می گردد. بالکن ها و تراس ها چشم اندازهای جدیدی نسبت به فضاهای بیرون برای ساختمان فراهم می آورند.این عناصر نباید حالت موقت و ناپایداری داشته باشند که در بیننده تصور به راحتی جدا شدن از بدنه ساختمان القا شود. بسیاری از ساختمان ها با گذشت زمان و مدرن شدن ساختمانها و شهرها از نمای مدرن برای ساختمان استفاده میکنند ولی در این بین ساختمان هایی هستند که هنوز از طرح های کلاسیک برای نمای خود بهره میبرند. در این سبک رنگهای با تناژ خاکی و قهوهای به وفور استفاده میشود. در این مطلب به طور کلی به نمای ساختمان در طراحی و بخصوص نمای ساختمان سه طبقه می پردازیم. تا شستشوی کف و تنظیم گچ کاری دیوار ها آسان گردد.که در بیشتر ساختمان ها این قرنیز حدود ۱۰ سانتیمتر استفاده می شود که در این جا هم به همین صورت است. در سیستم های نصب کرتین وال هیچ کدام از درپوش ها از روی نما دیده نخواهد شد و شیشه ها در نزدیکترین حالت ممکن پروفیل به یکدیگر نصب و اجرا میشوند.

درحال حاضر دو روش تر و خشک در کشور اجرا می شود. چرا که ویژگی ها و پارامترهایی که طراح در این آپارتمان مورد بررسی قرار داده و اجرا نموده است، سبک های روستیک و مدرن را در هم آمیخته اند. در ادامه روند تکمیل پروژه، کمیته داوری فنی با عضویت اساتید مطرح کشور از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شریف و تهران و کارشناسان سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی تشکیل شد. مسئلهی آلودگی صوتی در شهرهای بزرگ به مانند تهران مسئلهی مهمی است و در طراحی و اجرای نما حتماً باید مد نظر قرار بگیرد تا در آینده مشکلی برای ساکنان ایجاد نشود. ۱- نشست ساختمان بر زمین : قسمت تحتانی ساختمان که بر روی زمین قرار میگیرد و می بایست به گونه ای طراحی شود که ضمن هماهنگی با مجاورین استقرار ساختمان بر روی زمین را تقویت کند. این لایه پیش آمده بتنی شامل بافت بصری مناسب می باشد که با لایه شیشه ایی ساختمان هارمونی غیرقابل تصور را به وجود آورده است. ما طرفدار دیوار هایی با بافت و پیچیدگی بصری هستیم ، زیرا این امر به متفاوت جلوه دادن دکوراسیون داخلی پذیرایی کمک شایانی میکند و باعث میشود تا خلاقیت و نبوغ طراح را به رخ بینندگان بکشد. در این میان، برخی سنگها به نسبت محبوبتر از دیگر سنگها هستند؛ مثل سنگ تراورتن که تنوع زیادی در رنگ و بافت طبیعی خود دارد و به این طریق جایگاه ویژهای در بین سایر انواع سنگها بهدست آورده است. آجرها در رنگهای مختلفی مثل رنگ گلبهی، قرمز، زرد و نارنجی در بازار یافت میشود.

نحوه اجرای فلاشینگ نما

سنگ هایی مانند گرانیت و تراورتن و مرمر از بیشترین حجم مصرفی را در نماسازی کشور دارند که سنگ تراورتن به دلیل مقاومت بالاتر و تنوع طرح و رنگ محبوبیت خاص و بیشتری دارد . در اجرای نمای ساختمان نیاز به پیچ و پرج و صفحه سنگ برش و …. برای داشتن نمای آجری زیبا، نیاز به تعداد بیشماری آجر است که این تعداد، باعث بالا رفتن وزن ساختمان و در نتیجه، کم شدن مقاومت ساختمان در برابر زلزله میشود. سرامیک، زیبایی خوبی به نمای ساختمان میدهد و با نصب راحتتر و کمهزینهتر، همچنین تنوع بالا در طرح و رنگ، میتواند یکی از نماهای ایدهآل برای هر کسی باشد. امروزه کامپوزیت طرفداران زیادی برای بهکارگیری در نمای بیرونی ساختمان مسکونی و تجاری دارد. الگو های هندسی نمای ساختمان تجاری Hexalace از قاب های فلزی آلومینیومی ساخته شده اند که یه شکل افقی به پوسته سه اینچی بتن اتصال یافته اند. نمای ساختمان تجاری Hexalace بر اساس الگوی شش ضلعی لانه زنبوری طراحی شده است. استودیو معماری Ardete نمای این ساختمان را با استفاده از یک لایه بتن 3 اینچی و هندسه شش ضلعی لانه زنبوری ساخته اند که به عنوان لایه ایی برای ایجاد سایه عمل می نماید. هم چنین این دیوار های بتنی حائل، به جز ویژگی جدا سازی و بصری، همچون یک فیلتر برای کاهش دمای بیرون و تعدیل سازی هوای داخل عمل می نماید. که دو فاز آن مربوط به نقشه کشی و طرحی نمای ساختمان می باشد.

اگر این نوشتن را دوست دارید و دوست دارید حقایق بیشتری راجع به اجرای نماهای کامپوزیت مهربانی به صفحه وب مراجعه کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۷:۳۰ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)

طراحی نما به سبک روز : الگوهای مدرن نمای ساختمان چه می گویند؟

شرکتی که نمونه کارهای قوی داشته باشد می بایست با هزینه های منطقی و معقول کار کند. داشتن نمونه کار قوی در طراحی نما یکی از آیتم های اصلی برای انتخاب شماست. آکادمی مهندسانِ کارآموز (مهندس رضایی) برای آموزش نورپردازی در طراحی نما چه راهکاری ارائه داده است? اما باید در نظر گرفت که کثرت موارد و بی میلی شهروندان برای مراجعه اصل هدف شفاف سازی را مخدوش میکند. برای مشاهده قیمت انواع محصولات گچبرگ وفایبر سمنت ایرانی و تایلندی شرکت بافت بنا هامون ، به لیست قیمتها در وبسایت شرکت مراجعه نمایید ! در طراحی و اجرای نما به کار می رود. اگر آن طرح اجرایی نباشد یا نماکار شما نتواند ریزه کاری های طراحی نما را انجام دهد تمام زحمات شما به هدر می رود. به عبارت دیگر، ریتم انسجام عناصر به کار رفته در قالب یک ساختار سازمان یافته بصری است. در واقع یکی از بخش های مهمی که در ساختمان سازی و ساخت یک بنا باید به آن توجه نمود، قسمت یا سوی بیرونی ساختمان می باشد. اگر به نوعی درگیر پروسه ساخت بوده باشید بحث طراحی نما برای شما آشنا است. همانطور که می دانید هماهنگی بین طرح نما و معماری داخلی در تمامی ساختمان ها امری مهم و ضروری است. به همین دلیل بسیار مهم است تا در طراحی نما، مقیاس های ظاهری، تناسب میان اجزا و رعایت ریتم آن، تناسب فضاهای خالی و پر و همچنین استفاده از مصالح باکیفیت را در نظر داشته باشیم. مواد و مصالح نما باید ویژگیهایی از قبیل عایق بودن، مقاومت در برابر آتش، مقاومت در برابر یخبندان، امکان اجرای سریع، ثبات رنگ، زیبایی و… را داشته باشد تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

طراحی نما 3d Max

 

در واقع نما چه بیرونی و چه درونی، یک چهارچوب کار برای بقیه اجزا و قسمت های ساختمان را تعیین می کند. زیرا طراحی نما یک بحث کاملاً تخصصی و فنی است ضمن اینکه گونه ای از هنر نیز به حساب می آید. آسان می نماید.بنابراین معماران و طراحان نمای ساختمان هاباترکیب این متریال دست بازتری درایجاد زیبایی وهماهنگی خواهند داشت.لازم به ذکرمی باشد سفال تراکوتا از پایه رنگ های کرم، اُخرایی، قهوه ای و مشکی موجود می باشد . در هر اتصال، نصب ۲ پیچ به صورت متقارن از چوب نما به چوب زیرسازی توصیه می گردد. روش نصب فیکس کامپوزیت، سادهتر و البته ارزانتر از روش هنگینگ است. برای نصب با این روش باید سرامیک قابلیت جذب آب را داشته باشد تا شما بتوانید از ملات های قدیمی مانند دوغاب سیمان استفاده نمایید. تایل های تراکوتا بین 30 تا 40 میلیمتر ضخامت دارند و وزن آن در حدود 60 کیلو در هر متر مربع است تایل ها بصورت کام و زبانه اجرا می شوند. بنابراین حتماً از طراح خود بخواهید تا طرحی برای شما آماده کند که کاملاً اجرایی باشد و بدون هزینه های بالا بتوان آنرا اجرا کرد. طراحی نما و تقسیم بندی ها و جزئیات نما در طبقات همکف تا سوم باید بر اساس نزدیکی به تناسبات انسانی باشد. علاقه مند به کارهای گرافیکی و طراحی هستم. آنچه برای علاقه مندان به این موضوع نگران کننده است، پاسخگویی با شتاب به نیازی کاملا محسوس است.

طراحی نما حرفه ای

 

طراحی نما در این پروژه ها بیشتر تابع رعایت ضوابط در کنار خلاقیت و نگاه به کلیات طرح است. مهم این است که خلق نماد برای طراحی نما با فکر و قصد قبلی انجام گیرد. شما می بایست برای ساختمان هایی که از یه حدی بیشتر دارای ارتفاع می باشند عمل نماد سازی را تمام و کمال و بدون اشتباه انجام بدید. حتماً از مجموعه هایی کمک بگیرید که به ضوابط آشنایی و تسلط کافی داشته باشند. اغلب افراد در هر جایگاهی که باشند دوست دارند با افرادی کار کنند که دارای تجربه باشند و خیالشان از کاری که به آنها می سپارند راحت باشد. شما می توانید تمامی بخش خانه را در این نرم افزار بصورت سه بعدی طراحی کنید بطور مثال می توانید آشپرخانه را ترسیم کنید و سپس با ابزارهای موجود اقدام به طراحی دکوراسیون کرده و وسایل مربوطه را جایگزین کنید. شاید در نمونه کارهای شرکت مورد نظر طرحی باشد که نزدیک به سلیقه شماست. اما اکثر کمیته های نما مستقر در مناطق شهرداری، اجازه استفاده بیش از 3 نوع مصالح را نمی دهند. بدون فکر و برنامه و حتی تعریف نما، نمی شود عمل نماد سازی را به درستی و کامل انجام داد. اگر واقعا قصد ورود به بازار کار و یادگیری طراحی نمای ساختمان را دارید مطمئن باشید در هیچ جای دیگر به این کاملی نکات مهم و کلیدی که حاصل تجربیات چندین ساله است را به شما آموزش نمی دهند.

 • فاصله اولین پیچ از سر الوار
 • استفاده از گرس هاپر برای panelize کردن نما
 • از شیشه های ساده اما دوجداره استفاده کنید
 • آجرنماهای مدل دار
 • نمای رنگ شده هرگز رطوبت را به خود جذب نمیکند

مهم اینست که شما یک ایرانی هستید و همیشه بحث قیمت ها و هزینه ها برای شما مهم است. برای مثال بین طبقه همکف، سایر طبقات و طبقه انتهایی باید یک تفاوت اساسی وجود داشته باشد. کلیات طرح مانند تاج ها و فضاهای بین طبقات است که اهمیت بیشتری دارد. کاری که نماهای رومی و مجسمه های یونانی با فضاهای عمومی شهرهای کشورمان کرده اند. یکی از مهمترین فاکتور های انتخاب آشنایی کافی با متریال نما است. گاهی نیاز دارید از ۲ جهت مخالف نور را به سطح نما بتابانید. برای اجرای این نما از پیچ و مهره های خاصی استفاده می کنند و کاشی و سنگ ها را به وسیله این پیچ ها به یکدیگر متصل می کنند. در طراحی نما به صورت اصولی اولین نکته رعایت ضوابط کلی نما در هر منطقه است. طراحی نمای ساختمان به صورت کاملا حرفه ای : طراحی انواع نماهای ساختمان اعم از مدرن و کلاسیک، رومی و ترکیبی یکی دیگر از خدمات ویژه گروه نگاه معماران البرز (نما) می باشد. نمای شیشه ای عنکبوتی امنیت بالایی را برای افراد فراهم میکند. امکان افزودن موارد دلخواه و اختیاری در مورد نمای داخلی , طراحی نما اینستاگرام خارجی و لوازم مورد نیاز. یکی دیگر از خصوصیاتی که یک شرکت طراحی نما باید داشته باشد این است که علاوه بر طراحی فوق العاده و آَشنایی کامل به ضوابط شهرداری تجربه ای هم در اجرا داشته باشد. ممکن است که سازنده به دلیل مسائل اقتصادی و یا نداشتن دانش کافی نتواند سازه ای منطبق با فضای اطرافش بسازد.

نماد سازی به خلق المانی در طراحی گفته می شود که بلافاصله پس از دیدن از طرف مخاطبان تایید و باعث جذب آنان شود. معمولاً طراحی نما بدون تایید در شهرداری به درد شما نمیخورد. شما می توانید در مرحله طراحی معماری شکل و شمایل ساختمان بلند مرتبه را به طوری قرار دهید که در بخش نماد سازی به مشکل نخورید. بر این اساس در این مجموعه، چندین نمونه از کارهای این معماران به نام نیز قرار داده شده است. این مجموعه با بهره گیزی از مهندسان و طراحان حرفه ای یکی از مهمترین بخش های مربوط به سازه های مسکونی و اداری یعنی نما را با بهترین ویژگی ها در اختیار مشتریان قرار می دهد. با گذشت زمان و تحول در ساخت آبنماها امروزه از چراغها و لامپ های تزئینی برای هرچه زیباتر شدن آبنما استفاده کرده و جلوه ای خاص را برای ایجاد آرامش در بینندگان فراهم می آورند. طراحی نما برای ساختمان های مسکونی با یک سبک و روش انجام می شود و برای ساختمان های بلند مرتبه نیز با سبک و روشی دیگر. بایرامیکس که امروزه به عنوان نمای تزئینی داخل و خارج ساختمان به کار میرود، برای اولین بار در سال۱۹۹۳ میلادی توسط یک گروه در ترکیه تولید و به دنیا عرضه شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اجرای نمای خشک آجر صفحه خود ما را بررسی کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۱:۰۸ توسط:کارشناس معمار موضوع: نظرات (0)